Létající akademie

11 / 11 / 2016

Od ledna 2016 chystáme pro seniory na Praze 2 speciální semestrální kurz „Obrazy starého světa“! Témata z dějin starověkého Egypta, Řecka a Říma. Stavitelé pyramid, egyptské […]

více

22 / 06 / 2015

V úterý 23. 6. ukončíme s dětmi letní let na téma „Život středověkého města“. Nebude chybět ani vysvědčení a jako vzpomínka na letní let i […]

více

10 / 05 / 2015

Do jaké doby se podívá naše akademie v úterý 12. 5.? Docent Jiří Janák z Českého egyptologického ústavu FF UK provede malé studenty světem starých […]

více

Co jsme?

  • Létající akademie – jedinečné setkání dětí se špičkovými univerzitními odborníky.
  • Létající akademie – otevíráme tajemství minulosti, jazyka, literatury i umění.
  • Létající akademie – univerzita nejsou zaprášené knihovny a budovy, univerzita jsou lidé.

Co přinášíme?

  • Děti se seznámí v modulových kurzech s vybranými tématy z oblasti historie, jazykovědy, literární vědy, divadelní vědy, filmové vědy, dějin umění, architektury, archeologie, egyptologie, překladatelství a tlumočnictví a dalších oborů.

Co přinášíme navíc?

  • Nabízíme zcela ojedinělou možnost systematického setkávání Vašich dětí se špičkami svých oborů z univerzity a dalších vzdělávacích a kulturních institucí.

Kde létáme?

  • Na univerzitní půdě, na prknech pražských divadel, v kině Ponrepo, či muzeích a galeriích. Tam všude předává Létající akademie a její osobnosti nejen své znalosti, ale i lásku k moudrosti a kritickou snahu o pochopení světa. Dejte svému dítěti šanci potkat ty nejlepší.

Pro koho létáme?

  • Létající akademie je určena pro děti mezi 2. a 5. třídou, předpokládáme ale následně i rozšíření do dalších stupňů. Fotografický let je určen pro děti druhého stupně.

Jak létáme?

  • Strukturu modulu tvoří zpravidla deset setkání – slavnostní zahájení letu, osm 90 minutových kurzů, slavnostní zakončení. Nechceme být jen jednorázovým kurzem, chceme přitáhnout děti k systematickému přemýšlení o dané oblasti vědy a o světě kolem nás.
  • Létající akademie není kroužek, jsou to inspirativní setkání a otevírání stále nových témat.

Naši lidé – pedagogové Létající akademie

Doc. PhD. Michal Stehlík, Ph.D.
Prof. PhDr. Ivana Čeňková, CSc.
Doc. Mgr. Jiří Janák, Th.D.
Doc. PhDr. Jaromír Krejčí, Ph.D.
Doc. Mgr. Radek Skarnitzl, Ph.D.
Mgr. Petr Christov, Ph.D.
PhDr. Richard Biegel, Ph.D.
Eva Filippová, Ph.D.
PhDr. Stanislav Rubáš, Ph,D.
PhDr. Pavel Titz, Ph.D.
Doc. Markéta Křížová, Ph.D.
Mgr. Andrea Hudáková, Ph.D.
Mgr. Albert Kubišta
Mgr. Jakub Kydlíček
Tým Národního filmového archivu
David Tesař